04-9931825

צלצלו עכשיו

עדות אישית של צעיר בסיכון גבוה שנבדק לפי ההנחיות

בגלל העבר המשפחתי, מותו של אבי בגיל 40 מסרטן המעי הגס, אני נהגתי לעשות בדיקה כל 5 שנים וזאת לפי המלצת הרופאים. לפני מס' שנים השתתפתי יחד עם אחי ואחותי במדגם ניסוי לחיפוש גן הגורם לסרטן המעי הגס. לשמחתי אצל שלשתנו לא נמצא הגן. בהתחלה עשיתי בדיקות אצל דר' יעל קופלמן, ממכון הגסטרו של בי"ח הלל יפה בחדרה , שגם היא הייתה מעולה ונחמדה וגם בהמשך, נבדקתי במח' הגסטרו של ביה"ח הלל יפה אצל דר' ברוך עובדיה.
הטיפול היה בהחלט חיובי תוך ניסיון לעשותו כמה שיותר קל ולא מפחיד. בכל זאת, זו פרוצדורה רפואית בטשטוש. הוא אף הזמין אותי לבדיקה מקדימה בכדי לראות כיצד ניתן לבצע את ההכנה בצורה הטובה ביותר כדי שהבדיקה תהיה מקיפה ומדויקת יותר. אני עושה אצלו את הבדיקות כבר מאז 2012. ב-3 השנים האחרונות יצא לי לעשות בדיקה קולונוסקופיה כל שנה וזאת בשל הכנה לא טובה ובכל פעם עם חומר הכנה אחר. למרות עמידה בכל הדרישות של ההכנה לא הצליחו הרופאים להגיד באופן מלא ורגוע שאפשר לחזור עוד 5 שנים ולכן מצאתי את עצמי עושה השנה את הבדיקה עם "המרוקן". לשמחתי השנה הרופא היה יותר רגוע מתוצאות הבדיקה ואמר כי אני יכול לחזור עוד מס' שנים לביצוע תקופתי של הבדיקה. חלק מהמלצתו של הרופא הייתה לגשת לאבחון גסטרו במסגרת הטיפול המונע שאני עושה מבחינת הבדיקות. נושא שכדאי להדגיש בנושא ההכנה – צריך לשתות המון מים ונוזלים צלולים נוספים. במכון אמרו לי שיש אנשים שמקפידים על צום מאוכל ושותים מים ומשקאות נוספים וההכנה של המעי שלהם מעולה.   לסיכום מזווית אישית כואבת – בתור מי שחווה באופן אישי את הקטלניות של המחלה בגיל צעיר וסבלתי ממותו של אבי תוך זמן קצר, אני מקפיד מאד על נושא הבדיקות וחושב שאת הבדיקות יש להתחיל מוקדם ככל האפשר, אפילו בסביבות גיל 30. נכון שההכנה הנה פחות נעימה אבל בזמן הבדיקה ישנים טוב בערך שעה 🙂 המשך יום טוב ושנתראה רק בשמחות!    
 

עדויות נוספות

נועה בת 33

רכבת ההרים שלנו התחילה בערב חג שני של פסח, כשהגענו לחגוג יחד עם כל המשפחה בבית הוריי. בתקופה הקצרה שקדמה לזה, הרגשתי שאני נחלשת. עם הגעתי לבית הוריי, קרסתי. שכבתי במיטה במשך 3 ימים, עם כאב ראש, חיוורון ניכר ובלי יכולת להרים את עצמי.

בהזדמנות הראשונה נסעתי לקופת החולים על מנת לבצע בדיקות דם, שם התברר שרמת ההמוגלובין שלי עמדה על 7.1. בדיעבד, רמת המוגלובין כזו מצריכה טיפול ואף אשפוז.
אף אחד מקופת החולים לא התקשר אליי על מנת להסביר לי מה עליי לעשות בקשר למצב, לאחר יומיים יצרתי קשר עם קופת החולים וביקשתי הפניה למיון.

קרא עוד »

אתי זהבי דיאלוגים עם הסרטן

שמי אתי זהבי, בת 56, אם יחידנית למיקה בת ה-18. אני אחראית לכותרת המעוררת תהיות – דיאלוגים עם הסרטן. הרי מי מדבר אתו? צריך להרוג אותו ומיד!

אז זהו, שלפני כשש וחצי שנים, בהיותי בת 50 אובחנתי עם סרטן המעי הגס. שנה של כאבי בטן לא שגרתיים ואבחונים מוטעים של רופאת קופת החולים באה לסיומה, בחדר המיון של הדסה הר הצופים. בכל השנה שקדמה לאבחון, לא נשלחתי לבדיקת קולונסקופיה, צילום רנטגן או סיטי, למרות הכאבים החריגים ולמרות היותי בת 49. רק כשהגעתי לחדר המיון עם חסימת מעיים, והוכנסתי לניתוח חירום שבוצע ע"י ד"ר בלאל המופלא, באה הסאגה הזו לסופה והתחילה סאגה חדשה: המלחמה בסרטן.

קרא עוד »

עדות איילת פרלמן

איילת פרלמן חייתה חיים בריאים עד הגילוי בבדיקת קולונוסקופיה שעברה מיוזמתה האישית בגיל 50. האבחנה הייתה במעי הגס שלה צמח גידול בגודל משמעותי של 4.7 ס”מ. אחרי שהסירה את הגידול בניתוח, היום היא מברכת על החוויה אשר הובילה אותה לצאת לדרך חיים חדשה
איילת היא אישה בת 51 אשר גרה בצור הדסה. היא נשואה, אימא לארבעה ילדים ועובדת בתור מורה לערבית ולשון. בין תחביביה היא מתאמנת בחדר כושר ורוכבת על אופניים. לפני מספר חודשים היא גילתה באופן אישי מהי חשיבותה של בדיקת הקולונוסקופיה.

קרא עוד »
דילוג לתוכן