למידע נוסף חייגו 04-9931825

תמיד קיבלתי את אותה התשובה: "כולנו עייפים, והברזל זה בגלל הדימום הוסתי".
עד שפגשתי בדרכי את
המלאכית מספר אחת שלי...

רציתי לשתף אתכם בסיפורי האישי, ואולי להעלות עוד יותר את המודעות לסרטן מעי הגס בגיל צעיר.
סבלתי מאנמיה קשה במשך שנים, מתן ברזל באינפוזיה ופעם אחרי פעם, מחסני הברזל מתרוקנים מחדש. ואז הגיעו כאבי בטן לפרקים, באו בהתקפים וחלפו. בדיקות הדם והאולטרסאונד לא עוררו שום חשש. למרות שאמרתי לרופא המשפחה שאני עייפה וחלשה מאוד ומחסני הברזל מתרוקנים במהירות, תמיד קיבלתי את אותה התשובה: "כולנו עייפים, והברזל זה בגלל הדימום הוסתי". עד שפגשתי בדרכי את המלאכית מספר אחת שלי: רופאה המטולוגית שהפצירה בי לקבוע תור לקולונוסקופיה. היא זו שהצילה את חיי!

התור היה רק לעוד חצי שנה, ולמה שאני, אישה בת ארבעים ושתיים, אמהר לעשות את הבדיקה הזאת? הרי היא מיועדת רק לאנשים מעל גיל חמישים.
וכך, לאחר חצי שנה גילו לי גידול במעי הגס עם חסימה כמעט מלאה והמלצה לניתוח דחוף.
בשנייה אחת התהפכו חיי וחיי משפחתי: איך מעכלים? איך מספרים לשלושת הילדים, להוריי?

כאן פגשתי במלאך מספר שתיים שלי: ד"ר יוסף אלברטון מבית החולים שערי צדק, כירורג ואדם דגול.
יוסף הרגיע אותי והסביר הכל בסבלנות אין קץ. נותחתי בניתוח לפרוסקופי שנמשך מעל שמונה שעות, הגידול פרץ את דופן המעי וחדר לשכבת השומן, בלוטת לימפה אחת נגועה.
בפגישתי עם האונקולוג שסיפר לי, בפנים חתומות, מה אחוזי ההישרדות שלי מבחינה סטטיסטית, החלטתי שאני לא מוכנה להיות מספר על הנייר. הרופא שלי חייב להיות אופטימי.

בנקודה הזו פגשתי במלאכית מספר שלוש שלי: פרופסור איילה הוברט (אונקולוגיה, הדסה עין כרם). איילה לא הייתה מוכנה להתחיל את טיפולי הכימו עד שלא אתחזק (שקלתי רק ארבעים ושבעה קילו).
היא נתנה לי חודש לשיקום, ואמרה שאצלה בחדר מספרים רק בשורות טובות.

כיום, כמעט ארבע שנים לאחר 12 טיפולי כימו, אני מודה בכל יום לאלוהים ולרופאים שפגשתי בדרך. מודה כמובן גם לילדיי, שהתבגרו והחליפו איתי תפקידים במשך אותה תקופה!
מסקנותיי: סרטן מעי הגס פוגע גם באנשים מאוד צעירים, תהיו קשובים לגוף שלכם, קחו חוות דעת נוספות, והכי חשוב: אל תהססו לעשות את ב
דיקת הקולונוסקופיה.