04-9931825

צלצלו עכשיו

היום אני חוגג

היום זה 10 שנים! של חופש מהמחלה ששינתה לי את החיים - סרטן המעי הגס. במרץ 2009, כשאני בן 32 ומתגורר בניו יורק, אובחנתי עם הסרטן, בשלב מאוד מתקדם - שלב 4 - עם גרורות בכבד, בכיס המרה ובבלוטות הלימפה, כשהגידול במעי היה בגודל של מעל ל-30 ס"מ (גודל חריג, אובחן בבדיקת קולונוסקופיה) .
באופן מיידי התחלתי טיפולי כימותרפיה, לאחר שהקטינו את גודל הגידול לכ-18 ס"מ, הורידו לי בערך 30 ס"מ מהמעי הגס. הגידול היה באזור הסיגמויד ולאחר 4 חודשים נכנסתי לניתוח שארך 8 וחצי שעות. שכשהתעוררתי, היה לי ריצ'רץ' של כ-30 ס"מ מגובה החזה ועד למפשעה טופלתי בבי"ח איינשטיין בניו יורק. בדצמבר 2009, לאחר 9 חודשים של טיפולים, שעברתי לבד בניו יורק, ניתוח, אישפוז עם החייאה, וכשבתוך כל זה המשכתי לעבוד כרגיל (כי צריך לשלם שכ"ד וחשבונות), המשכתי לצאת לדייטים (כי החיים ממשיכים ולא נעצרים), קיבלתי הודעה מהרופא שלי – הטיפולים הצליחו ואני נקי מסרטן. 10 שנים! מאז ואני עדיין פה, חזק יותר מתמיד, נהנה מהחיים, ובעיקר מנצל כל רגע שיש לי כדי לחיות ולשמוח ממה שקיבלתי במתנה, כי אני יודע שזה היה קרוב מאוד להגמר בצורה שונה מאוד. 95% מתהליך ההחלמה שלי היה פסיכולוגי. מהרגע הראשון ידעתי שאני אנצח את הסרטן, וככה באמת היה. לא היה לו סיכוי נגדי. 10 שנים! כיום נבדק כל 3 שנים, מאחר וכבר 10 שנים אני נקי מגידולים. אני מתגורר בארה"ב ועובר את הבדיקות פה. אני הנדסאי בניין וגרתי כ-20 שנים בניו יורק. היום אני גר במדינת ארקנסו, נמצא במהלך לימודי טיס, כדי להוציא רשיון מסחרי כדי להיות טייס. מקווה שאנשים יקבלו עידוד ולא יחשבו שזה גזר דין מוות, כי זה ממש לא!

עדויות נוספות

נועה בת 33

רכבת ההרים שלנו התחילה בערב חג שני של פסח, כשהגענו לחגוג יחד עם כל המשפחה בבית הוריי. בתקופה הקצרה שקדמה לזה, הרגשתי שאני נחלשת. עם הגעתי לבית הוריי, קרסתי. שכבתי במיטה במשך 3 ימים, עם כאב ראש, חיוורון ניכר ובלי יכולת להרים את עצמי.

בהזדמנות הראשונה נסעתי לקופת החולים על מנת לבצע בדיקות דם, שם התברר שרמת ההמוגלובין שלי עמדה על 7.1. בדיעבד, רמת המוגלובין כזו מצריכה טיפול ואף אשפוז.
אף אחד מקופת החולים לא התקשר אליי על מנת להסביר לי מה עליי לעשות בקשר למצב, לאחר יומיים יצרתי קשר עם קופת החולים וביקשתי הפניה למיון.

קרא עוד »

אתי זהבי דיאלוגים עם הסרטן

שמי אתי זהבי, בת 56, אם יחידנית למיקה בת ה-18. אני אחראית לכותרת המעוררת תהיות – דיאלוגים עם הסרטן. הרי מי מדבר אתו? צריך להרוג אותו ומיד!

אז זהו, שלפני כשש וחצי שנים, בהיותי בת 50 אובחנתי עם סרטן המעי הגס. שנה של כאבי בטן לא שגרתיים ואבחונים מוטעים של רופאת קופת החולים באה לסיומה, בחדר המיון של הדסה הר הצופים. בכל השנה שקדמה לאבחון, לא נשלחתי לבדיקת קולונסקופיה, צילום רנטגן או סיטי, למרות הכאבים החריגים ולמרות היותי בת 49. רק כשהגעתי לחדר המיון עם חסימת מעיים, והוכנסתי לניתוח חירום שבוצע ע"י ד"ר בלאל המופלא, באה הסאגה הזו לסופה והתחילה סאגה חדשה: המלחמה בסרטן.

קרא עוד »

עדות איילת פרלמן

איילת פרלמן חייתה חיים בריאים עד הגילוי בבדיקת קולונוסקופיה שעברה מיוזמתה האישית בגיל 50. האבחנה הייתה במעי הגס שלה צמח גידול בגודל משמעותי של 4.7 ס”מ. אחרי שהסירה את הגידול בניתוח, היום היא מברכת על החוויה אשר הובילה אותה לצאת לדרך חיים חדשה
איילת היא אישה בת 51 אשר גרה בצור הדסה. היא נשואה, אימא לארבעה ילדים ועובדת בתור מורה לערבית ולשון. בין תחביביה היא מתאמנת בחדר כושר ורוכבת על אופניים. לפני מספר חודשים היא גילתה באופן אישי מהי חשיבותה של בדיקת הקולונוסקופיה.

קרא עוד »
דילוג לתוכן