למידע נוסף חייגו 04-9931825

מי אנחנו

חברת "שמיר" המספקת מידע רפואי לתועלת הציבור, מובילה את קמפיין 'צו מניעה' , שיעדו העיקרי: ליצור מודעות בקרב הציבור לשכיחותה הגבוהה של מחלת סרטן המעי הגס ולחשיבות הרבה של בדיקה וטיפול מקדים.

המהפכה בעשרים שנים האחרונות, היא שיטת הקולונוסקופיה אשר מאתרת ומטפלת בגידולים שפירים (פוליפים), ובכך מונעת
ב- 90% את התפתחותה של מחלת סרטן המעי הגס.
איגוד רופאי הגסטרו כבר קבע: "יש לצרף את הקולונוסקופיה כשיטה שניתן לבחור בה לצורך גילוי מוקדם של סרטן המעי הגס באוכלוסיית ישראל".
בישראל, בדיקת הקולונוסקופיה אינה כלולה בסל הבריאות לכלל האוכלוסייה מעל גיל 50, אלא רק לאוכלוסיה מצומצמת הנמצאת בסיכון גבוה. שינוי מצב זה היא אחת המטרות העיקריות של הקמפיין.
בארה"ב ובגרמניה בדיקת הקולונוסקופיה כבר נכנסה לסל הבריאות, מה שהביא, במשך מספר שנים ברציפות לירידה משמעותית בשיעור החולים והמתים מסרטן המעי הגס.
'צו מניעה', בשיתוף פעולה עם ארגונים, חברות ואיגודים מהבכירים והמומחים במשק, ביניהם, חברי כנסת, רופאים, עורכי דין, כלכלנים ואנשי תקשורת, התגייסה להוביל נושא חשוב זה בארץ.

שיתוף פעולה עם europacolon

'צו מניעה' פועלת בשיתוף פעולה ובתיאום עם  europacolon הפועלת  למניעה ולגילוי סרטן המעי הגס.

About EuropaColon

לוגו אירופה קולון

Vision

Reduced colorectal cancer mortality rates in Europe

Mission

EuropaColon is committed to preventing deaths from colorectal cancer and improving the quality of life and support for those affected by the disease.

Goals

700by340-59-Content-Image-About-page-bullets

יו"ר 'צו מניעה' , ד"ר שלמה לבקוביץ

shlomoבעל תואר D.Sc. משולב מבי"ס לרפואה בטכניון והמחלקה להנדסה רפואית בטכניון. נשוי לתמי, גרים בקרית טבעון ומגדלים 4 ילדים.
שלמה עובד למעלה מ- 30שנים בארה"ב ובישראל בתעשיית High Tech בהמצאות ופיתוח של מכשירים רפואיים.
ב- 20 השנים האחרונות פועל כיועץ עצמאי המלווה חברות הזנק בתחום זה ומתמקד בהיבטים הקליניים והפיתוח העסקי של הרעיונות וההמצאות הרבות בארץ.בשנים האחרונות היה מעורב במספר פרויקטים חדשניים המיועדים לאיבחון וטיפול במערכת העיכול וכך צבר הבנה מעמיקה בכל ההיבטים העסקיים והציבוריים של סרטן המעי הגס.

כל הפעילות במסגרת קמפיין 'צו מניעה' נעשית בהתנדבות

 

שמיר, מידע רפואי לתועלת הציבור

חברת שמיר הוקמה בשנת 2003 , ומטרתה לספק מידע רפואי לציבור הרחב ללא תשלום.  מטרתה  העיקרית, לסייע בגישור של פערים בין הצרכנים למערכת הבריאות על ידי מתן מידע והדרכה (לא ייעוץ) בנושאי מחלות, בדיקות, טיפולים, נותני שירות ומימוש זכויות החולים.  על ידי העצמת הפונים והדרכתם,   ניתן יהיה לסייע לפונים להבין את מצבם, את האפשרויות העומדות בפניהם ומגוון השירותים הקיימים ועל ידי כך להיות שותפים לתהליך קבלת החלטות רפואיות

תקציר דו"ח סיכום פעילות של שנת 2012 . לצפיה בתקציר לחצו כאן

מטרות

• העלאת המודעות הציבורית לשכיחותה הגבוהה של מחלת המעי הגס ומודעות לכך שקל למנוע אותה על ידי בדיקה לגילוי מוקדם.
• הגדרת הקולונוסקופיה כבדיקת הסקר המועדפת, בשל יכולתה לאבחן וגם לטפל
ובכך למנוע את המחלה.
• עלות-תועלת: מההיבט הכלכלי, מחקרים שונים הראו כי מימון בדיקת הקולונוסקופיה לכלל האוכלוסייה בתדירות של אחת ל- 10 שנים ולאוכלוסיות בסיכון בתדירות של אחת ל- 5 שנים, הינן בעלות עלות-תועלת גבוהה למשק בישראל בהשוואה לעלויות ריפוי ממחלת סרטן המעי הגס. הבדיקה מקטינה את הסיכון לתמותה מבלי להגדיל באופן משמעותי את עלויות הסקירה.
• הקמת קואליציה של כל הגופים המשפיעים והמטפלים כדי להגיע למימוש תוכנית יעילה ומקיפה לגילוי מוקדם ומניעת המחלה. לשם כך, נדרש שיתוף פעולה עם משרד הבריאות, קופות החולים, איגוד הרופאים האונקולוגים איגוד המנתחים ואיגוד הרופאים לבריאות המשפחה.

• הרחבת מספר בדיקות הסקר, כשהדגש על בדיקת הקולונוסקופיה. המטרה היא לבדוק 50% מכלל האוכלוסיה תוך 5 שנים.

הבהרה משפטית

התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע רפואי ובריאותי כללי ואינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך שהוא רופא/ה על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים/מצוטטים/מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע שלכם בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.
התכנים עשויים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית של הכותב. כמו כן, עשויים התכנים להיות תלויים בנסיבות העובדתיות של מקרה מסוים ויש להתייחס אליהם בזהירות הנדרשת.
אין להסתמך על מידע המופיע באתר לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.
כל זכויות הקניין הרוחני באתר, בתכניו ובעיצובו, בין אם המדובר בתוכן טקסטואלי או גרפי, שייכות במלואן ל'שמיר'. אין להעתיק, להציג, להפיץ, לשכפל או למסור לצד שלישי כלשהו את האתר או תכניו ללא קבלת הסכמתה של 'שמיר' מראש ובכתב.
'שמיר'  והגורמים המפעילים את האתר לא יהיו אחראים, במישרין או בעקיפין, לכל נזק, כספי או אחר, שייגרם למשתמש עקב שימוש או הסתמכות על מידע שמופיע באתר.

מקום השיפוט הבלעדי בגין כל עניין הנובע מהשימוש באתר, הוא אך ורק בבתי המשפט המוסמכים בישראל ועל השימוש באתר יחולו אך ורק דיני מדינת ישראל.תנאי שימוש בפורום
הנך מתחייב/ת שבהוספת הודעה לפורום, תוכן ההודעה יהיה נקי מהשמצות, מהוצאת דיבה, מניסוחים שאינם ראויים, מפרסומות ומהתקפות אישיות. ושלא יהיה בהודעה משום עבירה על חוק כלשהו.
מחיקת תכני הגולשים
"שמיר" רשאית (אך אינה חייבת) להסיר, למחוק או לא להרשות פרסום של תכנים בפורומים, ואף לאסור על משתמש לכתוב בפורומים על פי שיקול דעתה הבלעדי.
מבלי לגרוע מהאמור, היה ויובא לידיעת 'שמיר' מידע אודות תוכן שהועלה לאתר על ידי גולש/ת, ואשר מהווה הפרה של כל דין ו/או פוגע באופן כלשהו בצד שלישי ו/או מפר הוראה מתקנון זה, 'שמיר' תהיה רשאית להסיר או למחוק את התוכן או לחסום אותו לצפייה, לפי שיקול דעתה הבלעדי.

תנאי שימוש ברכיבי שיתוף מידע במסגרת אתר facebook
השימוש באפשרויות השונות של שיתוף מידע מרכיבי  "Like" , "אהבתי ו "פייסבוק" באחריות המשתמש וחושף את בחירת המידע שלו לאחרים בהתאם להגדרות הפרטיות שהוגדרו על ידו באתרwww.facebook.com.

יחד עם זאת, 'שמיר' רואה חשיבות רבה בשמירת הפרטיות של מבוטחיה ושל הציבור הרחב שיעשה שימוש בשירות זה, ועושה ככל שביכולתה, ואף קוראת לך הגולש, להימנע מהעלאת שאלות שיש בהן מידע פרטני או כזה העלול לפגוע בפרטיותך או אנשים קרובים לך, ולהפנות שאלות אלו לאפיק ההודעות הישירות שבפייסבוק – ראה קישורית לתנאי

 

הקוד האתי

• המידע הרפואי והבריאותי המוגש באתר נבחן ונבדק על-ידי צוות רפואי מוסמך ומיומן.
מטרת המידע באתר היא לסייע ליחסי רופא - חולה ולא לשמש להם תחליף.
• זהותם של המבקרים והנרשמים באתר היא סודית ולא יעשה בה שימוש ללא הסכמתם.
• ההתוויות הרפואיות המופיעות באתר נסמכות על מחקרים המופיעים ברשימת המקורות.
• המידע באתר נכתב בצורה תמציתית כדי להגביר את מובנותו לכל. מידע מפורט יותר ניתן לקבל באמצעות פניה למנהל האתר.
• המידע באתר הוא למטרות חינוכיות ואין לראות בו המלצה לריפוי או לטיפול.
בכל מקרה של בעיה יש לפנות לרופא המטפל ולפעול בהתאם להנחיותיו.

תקנון קבוצת התמיכה - סרטן המעי הגס

• התכנים המופיעים בקהילה זו נועדו לספק מידע רפואי כללי ואינם מחליפים חוות דעת מקצועית או מהווים תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך שהוא רופא/ה על בסיס אישי ופרטני.
• התכנים עשויים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית של הכותב. כמו כן, עשויים התכנים להיות תלויים בנסיבות העובדתיות של מקרה מסוים ויש להתייחס אליהם בזהירות הנדרשת. מידע נוסף על מחקרים ופרסומים מדעיים ניתן למצוא באתר של 'צו מניעה'
• המענה לשאלות גולשי הקהילה בשאלות רפואיות, יתבצע אך ורק ע"י רופאה מקצועית בתחום, כשתגובות נוספות מצד חברי קהילה אחרים יכולות להוות המלצה מניסיון או ידע מוקדם בלבד.
• התשובות אינן מחליפות ייעוץ מקצועי וביקור אצל מומחה, ומספקות הכוונה ומענה ראשוני כהכנות לטיפול רפואי.
• אין להסתמך על מידע המופיע בקבוצה לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.
• עמותת "צו מניעה" והגורמים המפעילים את הקבוצה לא יהיו אחראים, במישרין או בעקיפין, לכל נזק, כספי או אחר, שייגרם למשתמש עקב שימוש או הסתמכות על מידע שמופיע בה.
• מפעילי הקבוצה רשאים להסיר, למחוק או לא להרשות פרסום של תכנים בלתי הולמים עפ"י שיקול דעתם הבלעדי, ואף לאסור על משתמש לכתוב בפעילויות השונות.
• המידע בקבוצה נכתב בצורה תמציתית כדי להגביר את מובנותו לכל. מידע מפורט יותר ניתן לקבל באמצעות פניה למנהליה.
• חברי הקבוצה מתחייבים כי כל הודעה, מסר או חומר אחר יהיו הולמים ולא יפגעו בכל זכות של חבר בקבוצה, לרבות זכויות קניין רוחני. חברי הקהילה לא יפרסמו באמצעותה כל חומר בלתי חוקי, חומר שעלול לפגוע, או חומר שעלול להטריד גולשים אחרים.
• העמותה מבקשת שלא לעשות שימוש שיווקי בתכנים שלא לצורך. תוכן שיווקי ומענה מקצועי שלא ע"י גורם מוסמך יימחק, ולכותביו תינתן אזהרה טרם הסרתם מחברות בקבוצה.
• מנהלי הקבוצה רשאים להסיר ו/או לא לפרסם תוכן שלא יימצא ראוי על ידם.
• חבר קבוצה שבוחר להעלות תוכן כלשהו: מידע, טקסט, מוסיקה, צליל, גרפיקה, וידאו וכל חומר אחר שפורסם או הועלה על ידו בצורה פרטית, יודע כי התוכן הוא באחריותו הבלעדית והוא האחראי הבלעדי עליו.
• חברי הקבוצה מתחייבים שלא לעשות שימוש בשפה בוטה או גסה, שעשויה להעליב או לפגוע בגולשים אחרים, לא להעלות אליה חומר שידוע למעלה כי הוא שקרי או מטעה, לא לפרסם פרטים אישים של חברים אחרים לרבות מספר טלפון.

חבר קבוצה שינהג בניגוד לאיזה מתקנות הקהילה כמפורט לעיל - העמותה תהיה רשאית, מבלי לפגוע בזכויותיה האחרות, לחסום אותו, למחוק את התכנים שהעלה ולמנוע ממנו המשך גלישה בקהילה וצריכת שירותים באמצעותה. גולש שהורחק על ידי מנהלי הקבוצה ו/או נמנעה כניסתו לא יהיה רשאי לחזור ולחבור אליה גם תחת שם משתמש אחר.