למידע נוסף חייגו 04-9931825

עתירה לבג”צ

הצלחנו! שלב נוסף במאבק הוכתר בהישג ללא עימות ישיר. 2-2011

משרד הבריאות התקפל בתגובה לעתירה שלנו לבג"צ והודיע שלא ימנע השנה את הגשת הבקשה כדי שוועדת הסל תדון בהרחבת ההתוויה לקולונוסקופיה

העתירה הוגשה לאחר מאבק של שנתיים + שבו הם חסמו פעמיים את הבקשות שהגשנו ומנעו מוועדת הסל מלדון בנושא.  עשרות פניות, מכתבים , פגישות (כולל עם השר והמנכל"ים)  לא הועילו.
ואז נכנס לתמונה עו"ד יהודה רסלר, אשר הסכים לטפל בנושא בהתנדבות.  תוך זמן קצר למד את הנושא לעומק והגיש עתירה מפורטת אשר הציגה את חוסר הסמכות וחוסר ההגיון בהתנהגות המשרד.

העתירה הוגשה לפני כחודש. בתגובתם הראשונה לבג"צ ניסו אנשי המשרד להתחמק ולדחות את מועד הדיון.
יתכן שגם הלחץ התקשורתי סייע : הראיון של עו"ד ערן שנדר ושל שלמה לבקוביץ בשבוע שעבר בתוכנית של יעל דן בגל"צ וגם הכתבה במדור חדשות/בריאות באתר WAALA . שניהם הושגו לאחר מאמצים של אביבית הדר ממשרד יח"צ שלנו UNIK.  לבסוף התעשתו וענו תשובה חיובית (התשובה מצורפת.)

המשפט המפתיע נמצא בתגובתם לאריאל נוי כתב הבריאת של WALLA שניתנה לפני יומיים:  "  "כבר הודיע לעותרים כי העתירה מיותרת, שכן ככל שתוגש הצעה כאמור מטעמם להכללת הטכנולוגיה האמורה בסל כ"בדיקת סקר" - היא תועלה לדיון בוועדה הציבורית להרחבת הסל. לנוכח הודעת משרד הבריאות - העתירה צפויה להימחק. יתר על כן, במידה ולא תוגש הצעה שכזו, משרד הבריאות ישקול להגישה בעצמו."

• תודה לורד קייטלי אשר פתחה לנו את הדלת למשרדו של עו"ד רסלר ובנדיבותה אף שילמה את אגרת ביה"מש, וכמובן ליהודה רסלר ולמתמחה יוסי האזרחי.
• תודה לעו"ד ערן שנדר ולפרופ' מנחם פיינרו (יו"ר, לשעבר, של  ועדת הסל) שעודדו אותנו לצאת למאבק ולא להרתע מעימות בבג"צ
• תודה לכל חברי הארגון, התומכים והמסייעים